Konsun yine pervazlara güvercinler hu hulara karışsın âminler mübarek aydır gelen gelin ey Fatihalar Yasinler. Mübarek Ramazan ayınız hayırlara vesile osun.

Yine Ebu Hureyre (radiyallahu anh) anlatıyor: Resulullah (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki: Kim Allah Teâla yolunda bir gün oruç tutsa, Allah onunla ateş arasına, genişliği sema ile arz arasını tutan bir hendek kılar.

Mübarek ramazan ayı geldi sonunda şimdi hepimiz iman yoluna. ( Ebu Davud, Salat, 824, (1387 )

Peygamber Efendimiz bir hadis-i şeriflerinde buyuruyor ki: Oruç perdedir. Biriniz bir gün oruç tutacak olursa kötü söz sarf etmesin bağırıp çağırmasın. Birisi kendisine yakışıksız laf söyleyecek veya onunla kavga edecek olursa ben oruçluyum desin ( ona bulaşmasın ).

Hoş geldin Ya Şehri Ramazan.

Ramazan ayı öyle bir aydır ki, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem ateşinden kurtuluştur. Ramazan-ı Şerif milletimiz, İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olsun. Rabbim ibadetlerimizi kabul eylesin.

Mübarek Ramazan ayı kalbine önce bulut olsun yağmak için. Sonra yağmur olsun ilahi sevgiyi yeşertmek için.

Ramazan Mesajları

Bilhassa oruçlu iken çirkin kötü söz söylemeyin! Birisi size sataşırsa ona ben oruçluyum deyin! Buhari

Gün batar usul usul. Kararır gece. Yeniden doğar her şey. Mübarek Ramazan ayının gönlünde huzur kokulu bir gül kök salmasına vesile olması temennilerimle. Hayırlı Ramazanlar.

Kim Ramazan orucunu tutar ve ona şevval ayından altı gün ilave ederse sanki yıl orucu tutmuş olur. (Tirmizi Savm 53 (759) Ebu Davud Savm 58, (2432)

Beklenen, özlenen Ramazan ayımız hoşgeldi.. Vatanıma sağlık, huzur, mutluluk getirsin İnşaAllah…

Başı rahmet, ortası merhamet, sonu ise cehennemden azad olan, mübarek Ramazan Ayının hayırlara vesile olmasını dilerim.

Ramazan girip çıktığı halde günahları affedilmemiş olan insanın burnu sürtülsün. Anne ve babasına veya bunlardan birine yetişip de onlar sayesinde cennete girmeyen kimsenin de burnu sürtülsün. Ben yanında zikredildiğim zaman bana salat okumayan kimsesinin de burnu sürtülsün! (Tirmizi, Daavat 110, (3539)

Elleriniz açık kalbiniz sevgi dolu olsun gözlerinizde iki damla yaş olsun sağanak sağanak yağan rahmet dergâhından bir damla da size nasip olsun. Kardeşliğin en güzeli duadır kardeşler dualarınız kardeşleriniz için olsun. Mübarek Ramazan ayınız hayırlı uğurlu olsun.

Sofranız afiyetli paranız bereketli kararlarınız isabetli yuvanız muhabbetli kalbiniz merhametli bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul olsun, Ramazan ayınız mübarek olsun.

Konsun yine pervazlara güvercinler hu hulara karışsın aminler mübarek aydır gelen, gelin ey Fatihalar Yasinler. Mübarek Ramazan Ayınız hayırlara vesile osun.

Ramazan ayının bereketi hanenize hoşgörüsü gönüllerinize sabrı ruhunuza dolsun, hoş geldin on bir ayın sultanı Ya Şehri-İ Ramazan…

Kim oruçlu olduğu halde unutur ve yerse veya içerse orucunu tamamlasın. Çünkü ona Allah yedirip içirmiştir.

Dikkatli olun! Ramazan ayındaki sevap ve günahlar katlarıyla yazılır. Ramazanda çok namaz kılınız! Çok Kur’ân-ı Kerim okuyunuz! Çünkü Ramazan ayında okunan Kur’ân-ı Kerim’in her harfi için, Cenâb-ı Hak, Cennet bahçelerinden bir bahçe ihsan eder.

Ramazan ayı girdiği zaman cennetin kapıları açılır, cehennemin kapıları kapanır ve şeytanlar da zincire vurulur.

Ramazan ziyafet ayı değildir dostlar. Ramazan açın halinden anlamaktır. Unutmayın Rabbim bizi aç bırakmak istemiyor bize açın halinden anlamamızı istiyor. Hakkıyla ifa edenlerden olmak duasıyla hayırlı Ramazanlar.

Ramazan ayı; kalbini O’nun yoluna koymaya, ellerini O’nun dergâhına açmaya, ruhunu doyurmaya, kalbinin gerçek vuslatı bulmasına vesile olsun.

İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun, makamınız cennet, Hz. Muhammed komşunuz olsun, günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun, Ramazan-ı Şerifleriniz hayırlı olsun.

İslam beş esas üzerine bina edilmiştir Allah’tan başka ilah olmadığına ve Muhammed’in Onun kulu ve elçisi olduğuna şahadet etmek namaz kılmak oruç tutmak Kâbe’ye haccetmek Ramazan orucu tutmak.

Oruç perdedir. Biriniz bir gün oruç tutacak olursa kötü söz sarf etmesin bağırıp çağırmasın. Birisi kendisine yakışıksız laf edecek veya kavga edecek olursa ben oruçluyum! Desin (ve ona bulaşmasın) (Müslim, Sıyam 164, (1161)

Ramazan ayında oruç tutmayı farz bilip sevabını da Allah u Teâlâ’dan bekleyerek oruç tutanın günahları affolur. Buhari

Hoş geldin, ey gönüllerin sultanı Ramazan.

Ramazan Ayı sana bir muştu kalbine teselli ruhunu karanlık ruhların baskısından kurtarmaya vesile olsun.

11 ayın sultanı hoş geldin ya şehri Ramazan. Rabbim şimdiden tutacağımız oruçlarımızı, yapacağımız hayırları, ibadetlerimizi, katında kabul eylesin inşallah. Bizleri tüm sevdiklerimizle berebar Bayrama çıkmayı da nasip eylesin inşallah.

Ramazan ayını hayırla ihya edebilmeyi nasip eyle Allah’ım…

Ey Rabbimiz bizi Sana boyun eğenlerden kıl neslimizden de Sana itaat eden bir ümmet çıkar bize ibadet usullerimizi göster tövbemizi kabul et. Zira tövbeleri çokça kabul eden ve çok merhametli olan ancak Sensin. (Bakara, 128) Mübarek Ramazan-ı Şerifleriniz hayırlı olsun.

Rahmet ile başlayan Ramazan ayının kurtuluş ile tecelli bulması temennilerimle.

Ramazan Mesajları ve Sözleri

Ramazan ayının bereketi sofralarınıza huzuru kalbinize imanı dualarınıza yansısın Ramazan ayınız mübarek olsun.

Rasulullah Efendimizin: Nice oruçlu insan vardır ki, orucundan nasibi sadece aç ve susuz kalmasıdır. Ve nice geceleri ibadetle geçiren vardır ki, bundan nasibi sadece uykusuz kalmasıdır.

Gül sevginin tacıdır o yüzden her bahar gülle taçlanır o gül ki Muhammed (s.a.v.)’ı anlatır. Muhammed (s.a.v.)’ı anlayana gül koklatılır, gül kokulu Ramazan Ayınız mübarek olsun.

Allah’ım! Kalp katılığından gafletten dalaletten zilletten miskinlikten küfürden fısktan nankörlükten riyadan sadece Sana sığınırız. Sen pekguzelsozler.com bizleri koru. Güç yetiremeyeceğimiz bela fitne ve musibetlerle bizi imtihan eyleme. Ramazan Ayınız hayırlara vesile olsun.

Ya Rabbi ne kadar şükretsem az bilirim sana. Beni bu güne eriştirdin bana bir şans daha verdin. Ya Şehri Ramazan hoşgeldin.

Kim Allah Teâla yolunda bir gün oruç tutsa Allah onunla ateş arasına genişliği sema ile arz arasını tutan bir hendek kılar.

Hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularının pekiştiği on bir ayın sultanı Mübarek Ramazan ayının hanelerimize bereket ve mutluluk; ülkemize ve tüm dünyaya sağlık ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Tüm Müslüman ailesinin bu mübarek ayda ettikleri duaları yüce Rabbimden kabul etmesini dilerim âmin… Bütün İslam âleminin mübarek Ramazan ayının hayırlar getirmesini dilerim…

Ramazanın başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise, Cehennemden kurtuluştur. Hayırlı Ramazanlar.

Tüm İslam aleminin dertlerine deva olması ümidiyle Ramazan ayımız mübarek olsun.

Ramazan ayında ailenizin nafakasını geniş tutunuz! Bu ayda yapılan harcama, Allah yolunda yapılan harcama gibi sevaptır. Hayırlı Ramazanlar.

Ramazan ayında kalpler imanla eller gökyüzünde duayla huzurla geçmelidir. Hoş geldin ey şehri Ramazan.

Hep dua ettim nasip et ya Rabbi diye. Bu güne eriştirene şükürler olsun. Dualarda buluşmak dileğiyle hayırlı Ramazanlar.

Başlangıçlar sonuçların tecelli yeridir. Rahmet ile başlayan Ramazan ayının kurtuluş ile tecelli bulması temennilerimle. Hoş geldin on bir ayın sultanı.

Ramazan ayı geldiğinde cennet kapıları açılır cehennem kapıları kapatılır şeytanlar da bağlanır. Bir münadi ramazan bitinceye kadar şöyle nida eder ey hayra talip olan koş, ey şerri isteyen, azalt (terk et). Hz. Utbe İbni Abd (r.a.)

izlere bir Ramazan ayına daha ulaşmayı nasip eden Yüce Allah’a şükrediyor; siz değerli hemşehrilerime aileniz ve sevdiklerinizle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde nice Ramazan’lara erişmeniz dileğiyle, Hayırlı Ramazanlar diliyorum.

Kardeşliğin daimi olduğu sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği yine de mutlu umutlu ve sevgi dolu rahmetlerin yağmur gibi yağdığı bu mübarek Ramazan ayının sizlere güzellikler getirmesini dilerim.

Oruç tutanın duası reddedilmez. Resulullah (s.a.v)

Allah-ü Teâlâ’nın gözlerin görmediği kulakların işitmediği ve hiç kimsenin hayaline bile gelmeyen nimet dolu sofrasına ancak oruçlular oturur.

Ah özlemim O’na ki; O beni görür ama ben O’nu göremem arzusu ile O’na yaklaştıran mübarek Ramazan Ayınız hayırlara vesile olsun.

Allah’ım Receb ve Şaban aylarını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına ulaştır. Amin.

Bir kapıya bir kere gidersin ikincisinde utanırsın ama bir kapı var ki her gün gidersin, gitmelere doyamazsın. Çünkü bilirsin seni kapısından kovmayacak bir tek O vardır. Her gün içini dökersin bir O sıkılmaz senden bir O affeder seni bir O yüzüne vurmaz ayıplarını. Seni senden daha iyi bilendir. Rabbim bu mübarek Ramazan ayı hatırına ayıplarımızı örtsün, günahlarımızı affetsin.

Oruç tutan müminin susması tesbih uykusu ibadet duası müstecap ve amelinin sevabı da çoktur. Deylemi

Ramazan ayında, hasta veya ruhsat sahibi olmaksızın kim bir günlük orucunu yerse bütün zaman boyu oruç tutsa bu orucu kaza edemez.

Sofranız pekguzelsozler.com afiyetli paranız bereketli kararlarınız isabetli yuvanız muhabbetli kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul olsun, Ramazan ayınız mübarek olsun.

Gün batar usul usul. Kararır gece. Yeniden doğar her şey. Her Şey Bitti dediğin bir anda mübarek Ramazan Ayının gönlünde huzur kokulu bir gül kök salmasına vesile olması temennilerimle.

Ellerin semaya, dillerin duaya gönüllerin Mevla’ya yöneldiği bu mübarek Ramazan Ayı’nın hayırlara vesile olmasını dilerim. Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan.

Ramazan ayı; kalbini O’nun yoluna koymaya ellerini O’nun dergâhına açmaya ruhunu doyurmaya kalbinin gerçek vuslatı bulmasına vesile olsun.

Ve şimdi kainata gelendir Ramazan, hoş gelendir!

En ışıltılı bakışların gözlerinde, en tatlı sözlerin kulaklarında, tüm mutlulukların avuçlarında ve en sonsuz sevgilerin gönlünce yaşayacağı Ramazan Ayı geçirmenizi dilerim.

Ramazan ayı mübarek bir aydır. Allah-ü Teâlâ size ramazan orucunu farz kıldı. O ayda rahmet kapıları açılır cehennem kapıları kapanır şeytanlar bağlanır. O ayda bir gece vardır ki, bin aydan daha kıymetlidir. O gecenin (Kadir Gecesinin) hayrından mahrum kalan, her hayırdan mahrum kalmış sayılır.

Allah’ü Teala iki cihanda cümlemizi aziz ve bahtiyar eylesin. Cennetiyle cemaliyle müşerref eylesin… Rıdvan-ı Ekberine vasıl eylesin. Ramazan ayınız mübarek olsun.

Ramazanda derdi kederi bir köşeye at huzurla imanla dolu mutlu bir ay yaşa. Hoş geldin Ey Şehri Ramazan…

Bütün Müminler bu ayda şükür etsinler dua etsinler 11 ayın sultanı olan Ramazan ayında iman etsinler istesinler.

Hz. Cabir radiyallahu anh anlatiyor: Her iftar vaktinde Allah tarafından (cehennemden) azad edilen kimseler bulunur. Bu, (Ramazanin) her gecesinde olur.

Ramazan’da derdi kederi bir köşeye at huzurla imanla dolu mutlu bir ay yaşa. Hoşgeldin ey şehri Ramazan.

Ramazan demek bereket ve kurtuluş demektir. Sofranız bereketli sağlığınız sıhhatli olsun. İyi Ramazanlar…

Mübarek Ramazan ayı sana vücudunun sıhhat ve selameti olan az yemeğe ruhunun sıhhat ve selameti olan günahsız olmaya dininin sıhhat ve selameti olan pekguzelsozler.com peygamber efendimizin güzel ahlakına sahip olmaya vesile olsun… Hoşgeldin ayların en birincisi Ey Şehr-İ Ramazan.

Ramazan ayı girdiği zaman cennetin kapıları açılır cehennemin kapıları kapanır ve şeytanlar da zincire vurulur. Hoş geldin 11 ayın sultanı.

Kim canı gönülden iman eder kalbini her türlü günah nifak ve bozgunculuktan temiz tutar dili ile doğru ve tatlı konuşur endişeye düşmeden haline razı olur doğru ve güzel huylu olursa gerçekten mutluluğa erer. Ramazan-ı Şerifleriniz hayrola.

11 ayın sultanı Ramazan ayının bütün İslam alemi adına huzurlu geçmesini dileriz.

Oruç sabrın yarısıdır. Resulullah ( s.a.v.)

11 ayın sultanı mübarek Ramazan-ı Şerif, dört gözle beklediğim ay şükür ki geldin şükür ki bu güne eriştim. Hayırlı Ramazanlar.

Ramazanda derdi kederi bir köşeye at huzurla imanla dolu mutlu bir ay yaşa. Hoş geldin Ey Şehri Ramazan.

Ramazan-ı şerif ayı geldiği zaman, Allahü teâlâ meleklere, müminlere istiğfar etmelerini emreder. Deylemi

Ramazanda dertti kederi bir köşeye at huzurla imanla dolu mutlu 1 ay yaşa.

Oruçlu iken ölen Cennete girer. [Bezzar]

Bu aya Ramazan denmesinin sebebi, günahları yakıp erittiği içindir. İ. Mansur

Rahmet ile başlayan mübarek Ramazan ayının, tüm islam aleminin kurtuluşuyla tecelli bulması temennilerimle; Ramazan-ı Şerifleriniz hayırlı olsun..

Tüm Müslüman ailesinin bu mübarek ayda ettikleri duaları yüce Rabbimden kabul etmesini dilerim âmin. Bütün İslam âleminin mübarek Ramazan ayının hayırlar getirmesini dilerim.

Rabbim gönlümün tesbihine umut boncukları dizdin tane tane. Her çekişte af diliyorum ve sığınıyor um Rahmetine. Sen affedicisin affetmeyi seversin bizleri de affeyle. Ramazan ayınız hayırlı uğurlu olsun.

Ramazan-ı Şerifin Ülkemize, İslam alemine ve Tüm insanlığa Hayırlar getirmesini, Cenab-ı Hakk’dan niyaz ederim…

Allah’ü Teala iki cihanda cümlemizi aziz ve bahtiyar eylesin. Cennetiyle, cemaliyle müşerref eylesin. Rıdvan-ı Ekberine vasıl eylesin. Ramazan ayınız mübarek olsun.

Hoşgeldin Ya Şehri Ramazan. Ramazan ayı ülkemize ve tüm inananlara güzellikler, mutluluk ve bolca huzur getirsin, kötülüklerden, fenalıklardan arınalım inşallah.

Başlangıçlar sonuçların tecelli yeridir. Rahmet ile başlayan Ramazan Ayının kurtuluş ile tecelli bulması temennilerimle.

Cennette Reyyan denilen bir kapı vardır. Oradan sadece oruçlular girer. Oruçlular girdiler mi artık kapanır, kimse oradan pekguzelsozler.com giremez. Tirmizi”nin rivayetinde şu ziyade var: Oraya kim girerse ebediyen susamaz.

Ey iman edenler! Samimi bir tövbe ile Allah’a dönün. Tahrim/8 Tövbelerin geri çevrilmediği rahmet ve mağfiret yüklü Ramazan Ayınızı tebrik eder hayırlara vesile olmasını dilerim.

Oruç tutanın duası iftar vakti kabul olur. İmam Kazım (a.s)

Kalbimizin Güneşi Efendimiz (sav) ne buyuruyor: “Her kim Ramazan ayının gelmesi ile sevinir ve ferahlanır ise, Allah onun vücudunu Cehenneme haram kılar.” Biz sevinmeyelim de kimler sevinsin O halde…

Ramazan ayında kalpler imanla eller gökyüzünde duayla huzurla geçmelidir. Hoşgeldin ey şehri Ramazan.

Cenab-ı Hakk’ın kapısına ulaştırmayacak yollara sapmaktan korumaya vesile olan mübarek Ramazan Ayını tebrik ederim.

Gerçek oruç sadece yiyip içmeyi değil boş ve hayâsızca sözleri de terk ederek tutulan oruçtur. Hakim

Bizleri bereketiyle donatan mübarek Ramazan ayı hoş geldin.

Mübarek Ramazan Ayı kalbini O’nun yoluna koymayı, ellerini daima O’nun dergâhına açmaya vesile olsun.

Yüzünden gülücük, kalbinden sevgi, bedeninden sağlık, çevrende dostluk, ömründen huzur ve neşe eksik olmasın! Ramazan-ı Şerifleriniz hayırlı olsun.

Bütün müminler bu ayda şükür etsinler dua etsinler on bir ayın sultanı olan Ramazan ayında iman istesinler. Hoş geldin ey şehri Ramazan.

Ruhu aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan Ramazan-ı Şerifleriniz hayırlı olsun.

Yüzünden gülücük kalbinden sevgi bedeninden sağlık çevrende dostluk ömründen huzur ve neşe eksik olmasın! Ramazan-ı Şerifleriniz hayırlı olsun.

Size ramazan ayı geldi. O bereket ayıdır. O ayda tam hayır vardır ve Allah sizi gasleder. Rahmetini inzal eder, hataları siler, duaları kabul eder. Sizin rağbetinize bakar ve sizinle meleklerine iftihar eder. Onun için Allah’a kendi tarafınızdan hayır ödeyin (çok hayır yaparak ramazanın hakkini verin). Zira saki, o ayda Allah’ın rahmetinden mahrum kalan kimsedir. Hz. Ubade (r.a.)

Hz. Ebu Bekir (r.a) buyuruyor ki: 4 şeyi 4 yere bırakın. 1-Uyumayı kabre, 2-Rahatı sırat köprüsüne, 3- Övünmeyi mizana, 4- Arzu ve istekleri cennete. Ramazan ayınız hayırlar getirsin.

Öyle bir Ramazan istiyorum ki tek bir aç ve muhtaç ev kalmasın. Birlik olsun cümle alem. Hayırlı Ramazanlar.

Mübarek Ramazan ayı kalbine önce bulut olsun yağmak için sonra yağmur olsun ilahi sevgiyi yeşertmek için. Hayırlı Ramazanlar.

Oruçlunun uykusu ibadettir. Susması tesbihtir amelleri misliyle kabul edilir duası makbuldür günahı affedilir. Buyuruyor Rasulullah.

Ramazan’da orucunu tutup da Şevval’den de altı gün tutan kimse bütün sene oruç tutmuş gibidir.( R. Salihin, 1259 )

Gerçek oruç, sadece yiyip içmeyi değil boş ve hayâsızca sözleri de terk ederek tutulan oruçtur. Hakim

Ruhu aşk ve muhabbet mührüyle damgalı kalbi kutsi dava ile sevdalı sinesi heyecan coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan Ramazan-ı Şerifleriniz hayırlı olsun.

Oruç tutan müminin susması tesbih, uykusu ibadet, duası müstecap ve amelinin sevabı da çoktur. Hoşgeldin ayların en birincisi Ey Şehr-i Ramazan.

Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, bin bir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, Ramazan-ı Şerifleriniz mübarek olsun.

İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun makamınız cennet Hz. Muhammed komşunuz olsun, günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun, Ramazan-ı Şerifleriniz hayırlı olsun.

Ramazan ayında kalpler imanla, eller gökyüzünde duayla huzurla geçmelidir.

Allahü teâlânın, gözlerin görmediği kulakların işitmediği ve hiç kimsenin hayaline bile gelmeyen nimet dolu sofrasına, ancak oruçlular oturur.

Ramazan ayı kalbine teselli, ruhuna ilaç, duaların kabul, Ramazan Ayın Mübarek Olsun.

Oruç tutan, namaz kılan kimse, mükâfatını kıyamette aklı kadar alır. Hatib

Cennetteki güzel köşkler sözü hoş selamı çok yemek yediren oruca devam eden ve gece namazı kılan kimselere verilir. İbni Nasr

Ramazan ayının verdiği bereket İftar sofralarınıza tat ve huzur getirmesi dileğiyle, Hayırlı Ramazanlar

Oruç tutan müminin susması tesbih, uykusu ibadet, duası müstecap ve amelinin sevabı da çoktur. Deylemi

Temizlik imanın yarısı, oruç da sabrın yarısıdır. [Müslim]

Karşılamakta olduğumuz bu Mübarek ay, ümmet için hayırlara, bereketlere vesile olsun. Rabbimiz bizleri #Ramazan’ın değerini bilip hakkıyla eda edenlerden eylesin inşaAllah.

Mübarek Ramazan ayı sana vücudunun sıhhat ve selameti olan az yemeğe ruhunun sıhhat ve selameti olan günahsız olmaya dininin sıhhat ve selameti olan peygamber efendimizin güzel ahlakına sahip olmaya vesile olsun. Hoş geldin ayların en birincisi Ey Şehr-i Ramazan.

Allah’ım Sen benim Rabbimsin senden başka ilâh yoktur. Beni Sen yarattın ben Senin kulunum ve gücüm yettiğince Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım. İşlediğim kötülüklerin şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımı da ikrar ederim. Beni bağışla. Zira günahları bağışlayan ancak sensin. Ramazan ayında Allah’ın affına mahzar olmanız dileğiyle.

Hoşgeldin Ramazan Mesajları ve Sözleri

Oruç perdedir. Biriniz bir gün oruç tutacak olursa kötü söz sarf etmesin, bağırıp çağırmasın. Birisi kendisine yakışıksız laf edecek veya kavga edecek olursa ben oruçluyum desin. ( ve ona bulaşmasın )

Binlerce çiçek var ama gül başka. Milyonlarca insan var ama dost başka. Milyarlarca ay var ama bu ay başka Ramazan ayının gelişi sizlere ve sevdiklerinize mutluluklar getirsin.

Başlangıçlar sonuçların tecelli yeridir. Rahmet ile başlayan Ramazan Ayının kurtuluş ile tecelli bulması temenn ilerimle.

Bizlere bir Ramazan ayına daha ulaşmayı nasip eden Yüce Allah’a şükrediyor; siz değerli hemşehrilerime aileniz ve sevdiklerinizle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde nice Ramazan’lara erişmeniz dileğiyle, Hayırlı Ramazanlar diliyorum.

Ramazanı bizi kavuşturduğu için Yüce Rabbimize sonsuz hamd ve senalar olsun. Orucuyla, sahuruyla iftarıyla, sabrı Şükrü tefekkürü zikri teravihiyle kur’an-ı Kerim ve mukabelesiyle yardımlaşma ruhuyla hayırlara vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ederim.

Ey gönüllerin sultanı sen geldin ya içimiz huzur doldu.

Ramazan ayının başı rahmet, ortası mağrifet, sonu ise cehennem ateşinden kurtuluştur. Hayırlı Ramazanlar.

Seherde açılan eller hürmetine rükûda bükülen beller hürmetine kabul et yakarışlarımızı. Secdeye kapanmış başlar hürmetine gözlerden akan yaşlar hürmetine sevginle doldur sana yönelmiş kalplerimizi. Ve sen affedicisin affı seversin affeyle Yarabbi cümlemizi. Ramazan ayınız mübarek olsun.

Ramazan ay’ında bütün Müminlerin dualarını oruçlarını Allah (c.c) kabul etsin Allah (c.c) bizi bütün kötülüklerden ıslah etsin.

Kim Allah Teâlâ yolunda bir gün oruç tutsa Allah onunla ateş arasına genişliği sema ile arz arasını tutan bir hendek kılar. Hayırlı Ramazanlar.

Ramazan ayı girdiğinde Allah Teâlâ arşı taşıyan meleklere tespihten ellerini çekip Muhammed (s.a.s.) Ümmetine ve müminlere istiğfarda bulunmalarını emreder. Hz. Ali (r.a.)

Cenab-ı Hakk’ın kapısına ulaştırmayacak yollara sapmaktan korumaya vesile olan mübarek Ramazan ayını tebrik ederim.

Allah-ü Teâlâ’nın gözlerin görmediği kulakların işitmediği ve hiç kimsenin hayaline bile gelmeyen nimet dolu sofrasına, ancak oruçlular oturur. Ramazan ayınız mübarek olsun.

Şu mübarek Şehr-i Ramazan leyle-i kadri ihata ettiği için kendisi de ömür içinde bir leyle-i kadirdir ki muvaffak olanın ömrüne bin ömür katar. Hoşgeldin on bir ayın sultanı.

Tövbe güvercini kalbe konsun af dalgalar saadet kervana gelip kapında dursun. Bütün melekler sizinle dualarınız kabul Ramazan ayınız mübarek olsun.

En ışıltılı bakışların gözlerinde en tatlı sözlerin kulaklarında, tüm mutlulukların avuçlarında ve en sonsuz sevgilerin gönlünce yaşayacağı Ramazan Ayı geçirmenizi dilerim.

Ramazanda derdi kederi bir köşeye at huzurla imanla dolu mutlu bir ay yaşa. Hoşgeldin Ey Şehri Ramazan.

Mübarek Ramazan Ayı kalbini O’nun yoluna koymayı ellerini daim O’nun dergâhına açmaya vesile olsun.

Gül sevginin tacıdır o yüzden her bahar gülle taçlanır o gül ki Muhammed sav ı anlatır. Muhammed sav ı anlayana gül koklatılır, gül kokulu Ramazan Ayınız mübarek olsun.

Rabbim gönlümün tesbihine umut boncukları dizdin tane tane. Her çekişte af diliyorum ve sığınıyorum Rahmetine. Sen affedicisin affetmeyi seversin bizleri de affeyle. Ramazan ayınız hayırlı uğurlu olsun.

Yağmur yüklü bulutlar gibi gelerek bizleri bereketiyle donatan Ramazan Ayınız mübarek olsun.

Yağmur yüklü bulutlar gibi gelerek bizleri bereketiyle donatan Ramazan ayınız mübarek olsun.

Vakt-i Şerif hayrola şerler def ola Allah-ü Azümüşşan kulub-ü aşıkanı münevver kıla tövbelerimiz kabul ibadet beraatlarımız makbul ola. Dem-i Hz. Mevlana Sırr-ı Şems-i Tebriz-i, Kerem-i İmam Ali, Ya Muhammed Mustafa Nebiyyül ümmi Huu ola. Ramazan-ı Şerifleriniz mübarek ola.

Sehl lbnu Sa’d (radiyallahu anh) anlatıyor: Resulullah (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki: Cennette Reyyan denilen bir kapı vardır. Oradan sadece oruçlular girer. Oruçlular girdiler mi artık kapanır, kimse oradan giremez.

Başlangıçlar sonuçların tecelli yeridir… Rahmet ile başlayan Ramazan Ramazan Sözleri Ayının kurtuluş ile tecelli bulması temennilerimle.

Allah’ım şu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine bize yardım et.

Kim Ramazan orucunu tutar ve ona Şevval ayından altı gün ilave ederse, sanki yıl orucu tutmuş olur.

Hz. Ebu Bekir (r.a) buyuruyor ki 4 şeyi 4 yere bırakın. 1-Uyumayı kabre 2-Rahatı sırat köprüsüne 3- Övünmeyi mizana, 4- Arzu ve istekleri cennete. Ramazan ayınız hayırlar getirsin.

Konsun yine pervazlara güvercinler hu hu lara karışsın aminler mübarek aydır gelen gelin ey Fatihalar Yasinler… Mübarek Ramazan ayınız hayırlara vesile osun.

Binlerce çiçek var, ama gül başka. Milyonlarca insan var, ama dost başka. Milyarlarca Ay var, ama bu ay başka, Ramazan ayının gelişi sizlere ve sevdiklerinize mutluluklar getirsin…

Ramazan ayımız sağlığa, berekete ve güzel günlere vesile olsun. Hayırlı Ramazanlar.

Peş peşe üç gün oruç tutabilenin, Ramazan orucunu tutması gerekir. Ebu Nuaym

Gelen Ramazan’la birlikte mikropları def et Allah’ım.

Ramazan Mesajları gönderin ve paylaşın;

Kim bir oruçluya iftar ettirirse kendisine onun sevabı kadar sevap yazılır. Üstelik bu sebeple oruçlunun sevabından hiçbir eksilme olmaz.

Mübarek Ramazan Ayınızı kutlar, her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temenni ederim.

Her gelişi huzur veren 11 ayın sultanı Ramazan, herkese sağlık, bereket ve huzur getirmesi dileğiyle hayırlı Ramazanlar.

Recep, Şaban derken işte geldin Ramazan. Hoş geldin ayların en birincisi. Cennet kokuları yayıldı şu an hoş geldin ayların en birincisi.

11 ayın sultanısın, gönüllerin baş tacısın, müminlerin yoldaşısın, hoş geldin Şehr-i Ramazan.

Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Gönlümüze esen seher yeli gibi gelen Mübarek Ramazan Ayınız hayırlı olsun.

Oruçlu iken ölene, kıyamete kadar oruç tutmuş gibi sevap yazılır. Deylemi

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, bu ay edeceğiniz tüm dualarınız kabul olsun.

Ramazanın başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise, Cehennemden kurtuluştur. İ. Ebiddünya

Bin damla serpilsin yüreğine bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, bin bir hayalin gerçekleri bulsun her türlü duaların kabul olsun, Ramazan-ı Şerifleriniz mübarek olsun.

Dostlukların sevgi ile beslendiği bu Mübarek Ramazan ayında gönlünün sevgi ile dolup taşmasını dilerim.

Varlığı ebedi olan merhamet sahibi adaletli yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarımızın rabbimizin yüce katına iletilmesine vesile olan bu mübarek Ramazan ayında dualarda buluşmak ümidiyle.

Allah’ın rahmeti bereketi sizinle olsun gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun kabriniz nur dolsun makamınız Firdevs, bu ay edeceğiniz tüm dualarınız kabul olsun.

Hoş geldin ey ayların en hayırlısı bize umut getirdin. Hayırlı huzurlu bir Ramazan ayı geçirmenizi dilerim.

Allah’ım bizi Ramazana kavuşturdun, sevdiklerimize de kavuştur. Kurtar bizi mikroplardan.

Bütün Müminler Bu Ayda Şükür Etsinler Dua Etsinler 11 Ayın Sultanı Olan Ramazan Ayında iman tesinler istesinler.

Yine takvim yaprakları Ramazan’ı gösteriyor Rabbim bu mübarek Ay hürmetine günahlarımızı af buyursun. Bizlere esenlik versin. Ahir zaman fitnelerinden, kazalardan, belalardan, sıkıntılardan şerli kimselerin ve şeytanın tuzaklarından bizi ve sevdiklerimizi korusun. Hakkımızda hayırlı olan hacetlerimizi kabul buyursun. Selam ve dua ile hayırlı Ramazanlar.

Ramazan orucunu tutup ölen kimse, Cennete girer. Deylemi

Elleriniz açık kalbiniz sevgi dolu olsun gözlerinizde iki damla yaş olsun sağanak sağanak yağan rahmet dergâhından bir damla da size nasip olsun. Kardeşliğin en güzeli duadır kardeşler dualarınız kardeşleriniz için olsun. Mübarek Ramazan Ayınız hayırlı uğurlu olsun.

Bütün müminler bu ayda şükür etsinler dua etsinler 11 ayın sultanı olan Ramazan ayında iman istesinler. Hoş geldin ey şehri Ramazan…

Duanız kabul ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Gönlümüze esen seher yeli gibi gelen Mübarek Ramazan Ayınız hayırlı olsun.

Hoş geldin ey Ramazan. Kurtar bizi felaketlerden.

Mübarek Ramazan-ı Şeriflerinizi kutlarım. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

Ramazan ayı mübarek bir aydır. Allahü Teâlâ, size ramazan orucunu farz kıldı. O ayda rahmet kapıları açılır cehennem kapıları kapanır şeytanlar bağlanır. O ayda bir gece vardır ki bin aydan daha kıymetlidir. O gecenin Kadir Gecesinin hayrından mahrum kalan, her hayırdan mahrum kalmış sayılır.

Bütün müminler bu ayda şükür etsinler dua etsinler 11 ayın sultanı olan Ramazan ayında iman istesinler. Hoş geldin ey şehri Ramazan.

Dostlukların sevgi ile beslendiği bu mübarek Ramazan Ayında gönlünün sevgi ile dolup taşmasını dilerim.

Allah’ım! Kalp katılığından gafletten dalaletten zilletten miskinlikten küfürden fısktan nankörlükten riyadan sadece Sana sığınırız. Sen bizleri koru. Güç yetiremeyeceğimiz bela, fitne ve musibetlerle bizi imtihan eyleme. Ramazan ayınız hayırlara vesile olsun.

Allah yolunda bir gün oruç tutanın yüzünü, Allahü teâlâ yetmiş yıl ateşten uzaklaştırır. Müslim

Güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Ramazan geçirmenizi diliyorum.

Ramazan ayının bereketi hanenize hoşgörüsü gönüllerinize sabrı ruhunuza dolsun, hoşgeldin on bir ayın sultanı Ya Şehr-İ Ramazan.